Program Focus up

Prosimy o opinie

Bardzo nas ciekawi Państwa opinia o programie Focus up - czy jest przydatny, czy pomaga w prowadzeniu terapii? Planujemy wydanie kolejnej części - jakie są Państwa oczekiwania?

W tym dziale forum mozna także uzyskać pomoc od autora programu i od pracowników NODN - proszę zadać pytanie, postaramy się odpowiedzieć.

Wnioski ze spotkania Dyrektorów placówek, w których wdrażany jest program Focus Up

Użytkownicy programu Focus Up wskazali mocne strony programu oraz pomysły i inspiracje. Oto one:

I Mocne strony programu:

1.Ćwiczenie można zakończyć w każdej chwili.

2. Po zakończeniu ćwiczenia wyświetlany jest kolorowy wykres, dzięki któremu dziecko wie co zrobiło programie. Jest to bardzo motywujące dla dziecka.

3. Terapeuta ma możliwość sprawdzenia wyników dziecka w formie wykresów.

4. Duży zakres ćwiczeń: selektywność, trwałość uwagi, podzielność, rozpiętość, aspekty percepcji wzrokowej.

5. Program daje możliwość monitorowania rozwoju funkcji poznawczych - co należy stymulować.

6. Program daje możliwość wyboru rodzaju i różnych wariantów ćwiczeń,

7. Program daje możliwość wyboru materiału na którym pracuje dziecko: liczbowy, literowy, symbole, figury geometryczne.

Pomysły i inspiracje:

1. Dodanie kolorów do ćwiczeń.

2. Lektor, który czyta dziecku polecenia.

3. Przygotowanie wykresu osiągnięć dla dziecka gotowego do wydrukowania.

4. Jak skrócić czas czekania dziecka przy użyciu jednego monitora?

Wyższy poziom

Mam takie pytanko. Słuchajcie jak poznać czy dziecko może przejść na wyższy poziom, żeby przypadkiem przy trudnościach, przy jakimś ciężkim zadaniu się nie poddało / nie zniechęciło. Może macie jakieś ciekawe narzędzie diagnostyczne?

Ogólne wrażenia

W miarę możliwości w wakacje trochę pracowałam na programie focus up głównie ze znajomymi dzieci. Chciałam podziękować za udostępnienie programu, gdyż dzieciom dużo bardziej podoba się klikanie i rozwiązywanie zadań na komputerze niż wykonywanie ćwiczeń na kartce. Dodatkowo przydatne jest to, że mogę zindywidualizowowac pracę i dopasować do wieku i możliwości dzieci. Od września chce zacząć pracę na programie pełna para. A jak Wasze ogólne wrażenia?

Program Focus up w języku angielskim

Witam,

Na co dzień jestem nauczycielką języka angielskiego. Zastanawiam się, czy dałoby się w jakiś sposób "przerobić" i dostosować do nauczania języków obcych? Myślę, że dzięki temu można by poszerzyć zakres jego odbiorców.

Pozdrawiam serdecznie.

Dystraktory

Chciałam się zapytać ile średnio/czy w ogóle używacie dystraktorów dla dzieci w wieku szkolnym (V klasa)? Pytam, ponieważ mam ucznia, który lubi program, jednak w ogóle nie jest w stanie pracować gdy są włączone dystraktory. Robi postępy, co widać na statystkach, jednak kiedy próbuje włączyć dodatkowo dźwięk lub przelatujący obrazek nie chce wykonywać ćwiczeń, ponieważ tak bardzo go denerwują. Czy praca z dystraktorami jest konieczna, aby poprawić koncentracje czy w takim przypadku nie muszę ich używać?

Proszę o pomoc.